Producenci

List of all manufacturers


T3 - Cytogen Calvin Scott 100 tabs [50mcg/tab]

T3 - Cytogen Calvin Scott 100 tabs [50mcg/tab]

29,00 €

15% 24,65 €

dostępność: Fotografii

Buy T3 - Cytogen Calvin Scott (liothyronine sodium)

Hormony tarczycy są naturalnie syntetyzowane w naszym organizmie, ale ponieważ cząsteczki nie są skomplikowane, wiele firm farmaceutycznych sprawiają, że wiele syntetycznych hormonów. Istnieją dwa podstawowe rodzaje hormonów tarczycy-T4 znany jako lewotyroksyny i T3 znany jako liothyronine. Oba są produkowane i przechowywane w tarczycy.

 

Hormonów tarczycy z firm farmaceutycznych są otrzymywane na 2 sposoby .- albo pochodzi z tarczycy zwierząt (bydła lub owiec źródeł) lub syntetyczne wytworzone. W USA, treść i ilość jodu w przygotowaniu tarczycy jest dobrze uregulowane.

 

Cytomel (liotyronine sodu) jest dostępny zarówno w postaci tabletek lub sól z naturalnie występującym hormonem tarczycy. T3 jest o wiele silniejsze, że T4.

 

Farmakologia

Jak hormonów tarczycy rzeczywiście działa tak naprawdę nie jest znane, lecz ich działania obejmuje niezliczone zmiany biochemiczne w komórkach. Hormonów tarczycy zazwyczaj dostarczają energii do indywidualnych potrzeb. Powodują wzrost spożycia węglowodanów ciała, lipidów i białek, a także zwiększają one zużycie tlenu. Osoby, które biorą hormony tarczycy mają na ogół wyższe podstawową przemianę materii. Hormonów tarczycy wpływa niemal na każdy narząd organizmu w tym mózgu. Można tylko doceniać znaczenie hormonów tarczycy, gdy obserwuje pacjentów z niedoborem tego hormonu.

 

Dozowanie

Hormonów tarczycy jest łatwo wchłania się z żołądka do krwi. Początek działania jest bardzo szybki i zwykle występuje w ciągu kilku godzin. Szczyt aktywności hormonalnej, jednak może potrwać kilka dni. Hormonów tarczycy zazwyczaj pozostaje w organizmie przez kilka dni po jednokrotnym podaniu. Jednym z powodów, dlaczego hormonu tarczycy pozostaje w organizmie przez kilka dni jest to, że we krwi wiąże się z albuminami i są chronione przed rozpadem przez wątrobę.

 

Wskazania do hormonów tarczycy

jako terapii zastępczej u pacjentów, którzy niedoczynność tarczycy
jako terapii zastępczej u pacjentów, którzy mieli ich usunięciu podczas operacji tarczycy
u pacjentów z z wola i guzków tarczycy
jako środki diagnostyczne w badaniach tłumienia odróżnić podejrzenia nadczynności tarczycy z autonomii tarczycy.

 

U pacjentów, którzy cierpią na alergie albo wieprzowiny lub wołowiny tarczycy, Cytomel (sodu liothyronine) w postaci tabletek może być stosowany zamiast.


Kulturystów i Weight Loss

Przez dziesięciolecia, zarówno amatorskich i profesjonalnych sportowców nadużywane hormonów tarczycy, aby schudnąć. Od hormonów tarczycy może powodować spalanie tłuszczów i węglowodanów, wiele osób utlised tej umiejętności, aby schudnąć i uzyskują lepsze wyniki w sporcie. Cytomel był używany przez osoby w każdym rodzaju sportu. Hormonów tarczycy przyjmuje się doustnie przez 4-6 tygodni, a następnie zatrzymał się zaledwie tydzień przed imprezą. Nie ma wątpliwości, że Cytomel jest bardzo skuteczny spalacz tłuszczu i zwiększa wydolność. Wielu sportowców donoszą, że krótkie okresy czasu Cytomel może spowodować utratę masy i energii wzrósł.

 

Choć może to być prawdą, sprawa staje się bardzo skomplikowane, ponieważ większość z tych zawodników również szeroką gamę innych suplementów i hormony, aby schudnąć.

 

Ludzi, którzy sprzedają Cytomel przez Internet sugerują, że każdy zainteresowany utraty wagi powinno rozpocząć się leku w 25 ug / dzień przez kilka tygodni. Dawka powinna być zwiększona o 5-10ug/day w ciągu kilku tygodni. Maksymalna dawka Cytomel które mogą być podejmowane bez wywoływania skutków ubocznych jest o 100ug/day. Niepotwierdzone dane z zawodników wskazują, że trwa od 6-12 tygodni, aby schudnąć z Cytomel. Zasadniczą rzeczą dla wszystkich użytkowników Cytomel jest zrozumieć, że gdy lek jest zatrzymana, większość ludzi będzie opracowali stan niedoczynności tarczycy, ponieważ Cytomel zniosła tarczycy od podejmowania naturalny hormon.

 

Tak więc dawka hormonów tarczycy należy powoli zmniejszać w okresie kilku tygodni do kilku miesięcy w celu umożliwienia tarczycy, aby rozpocząć pracę jeszcze raz.

Zalecane jest, aby wszystkie osoby, które planują wykorzystać hormonów tarczycy na off-label zaburzeń, takich jak utrata masy ciała skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest bezpieczny.

 

Objawy

Nadmiar hormonów tarczycy może powodować wiele skutków ubocznych, od:

Bóle głowy
Mood zmian, drażliwość, nerwowość, niepokój
Pocenie się
Zaburzenia rytmu serca
Kołatanie serca
Ból w klatce piersiowej
Biegunka
Nieregularne miesiączkowanie
Pogorszenie niewydolności serca
Szok

 

Masywne przedawkowanie może spowodować objawy przypominające burzę tarczycy. Przewlekłego nadmiernego dawkowania będzie produkować objawy nadczynności tarczycy.

 

Przeciwwskazania

Hormonów tarczycy jest przeciwwskazane u osób z nieleczoną niewydolnością kory nadnerczy, nadczynności tarczycy lub nieleczonych wynika nadwrażliwości na którykolwiek ich aktywnych składników lub obcych. Jak dotąd, uważa się, że prawdziwe reakcje alergiczne lub reakcje nadwrażliwości na liothyronine jest bardzo rzadkie.

 

Objawy

Wiele osób się hormonów tarczycy, aby schudnąć. Często hormonów tarczycy w połączeniu z innymi suplementami lub lekami. W normalnych pacjentów, terapeutycznych dawek hormonów tarczycy są na ogół nieskuteczne jako środki utrata masy ciała. Znacznie większe dawki są wymagane do produkcji masy ciała. Jednakże, duże dawki hormonów tarczycy może być dość niebezpieczne i powodują objawy zagrażające życiu. Objawy te mogą ulec nasileniu w obecności innych czynników, takich jak efedryna lub hormonu wzrostu, które są również używane jako utrata masy ciała uzupełnia.
 
Istnieje kilka schorzeń, w których stosowanie hormonów tarczycy należy stosować z ostrożnością. Hormonów tarczycy może aggarvate niewydolność kory nadnerczy i zarówno cukrzycy i moczówki prostej. Dawka hormonu tarczycy musi być ustawiona w taki scenariuszy. Hormonów tarczycy zwiększa wrażliwość organizmu na doustne anty koagulanty i może zwiększać ryzyko uogólnionego krwawienia.
 
Hormonów tarczycy jest zalecane przez innych lekarzy w leczeniu niepłodności. Nie jest zerem naukowych dowodów, że hormon tarczycy może nic zrobić z powodu niepłodności.
 
Hormony tarczycy nie są szkodliwe i mogą powodować znaczące skutki uboczne. Osoby, które mają złe serca lub tych, którzy się bóle w klatce piersiowej, powinien najpierw skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem terapii hormonem tarczycy. We wszystkich takich przypadkach, tylko najniższą dawkę hormonów tarczycy powinny być stosowane.

 

Poziomy

Poziom hormonów tarczycy można łatwo sprawdzić. Wszystkie sportowe agencji, w tym MKOl i WADA rutynowo sprawdzić wszystkich zawodników na obecność hormonów tarczycy. Dostępne testy radioimmuno są bardzo wrażliwe i mogą zidentyfikować minut anounts tego hormonu w moczu.

 

Interakcje

Liothyronine mogą wchodzić w interakcje z wieloma lekami, w tym:
 
Doustne leki przeciwzakrzepowe
Insulinę lub doustne leki hipoglikemizujące
Cholestyramina
Estrogen, doustne środki antykoncepcyjne
Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne
Naparstnica

 

W każdym z powyższych przypadków, lekarz ma obowiązek upewnić się, że dawka hormonu tarczycy nie są nadmierne. Wszystkie pacjentów przyjmujących hormony tarczycy powinni być systematycznie następnie przez lekarza.

 

Leczenie przedawkowania

Kiedy przedawkowania hormonów tarczycy jest podejrzany, pacjent powinien być przyjęty do szpitala. Hormonu należy przerwać, pacjent obserwuje i monitorowane. Większość ludzi, którzy mieli przedawkowania należy przerwać hormonów przez co najmniej 4-8 tygodni, aby umożliwić tarczycy odzyskać. Nie ma specyficznych odtrutek w leczeniu tarczycy przedawkowanie-po prostu leczenie podtrzymujące. Wymioty nie należy prowokować do strachu przed aspiracją do płuc. Jeśli osoba jest w śpiączce, to on / ona może wymagać czasowej wentylacji mechanicznej w OIOM. W większości przypadków, płyn resuscytacji, tlen i obserwacji wystarczy. W kilku przypadkach, można mieć do podawania beta-blokerów receptorów adrenergicznych zmniejsza sympatyczny dysku.

 

Dozowanie

Liothyronine jest dostępna w postaci tabletek, które przyjmuje się raz dziennie. Dawka liothyronine zależy od stopnia niedoczynności tarczycy. Terapii sodu Liothyronine zawsze należy rozpocząć od najmniejszej dawki możliwe, ze względu na jej stosunkowo szybki początek działania. Dawka początkowa Cytomel (sodu liothyronine) tabletek jest 5 mikrogramów / dobę, a powinna być zwiększona o nie więcej niż 5 mcg krokach / dobę, w odstępach 2-3 tygodnie. Począwszy od wysokiej dawki lub nagle zwiększenie dawki może pogorszyć uprzednio istniejące choroby serca. W większości przypadków dawce od 50-75 ug / dzień wystarczy. Liothyronine jest również dostępny w postaci dożylnej i często stosowanych w leczeniu Myxedema śpiączki. Myxedema śpiączki jest uważane za zagrażające życiu powikłania niedoczynność tarczycy i stanowi o wiele bardziej poważne stronie spektrum chorób tarczycy. Warunek ten jest głównie u pacjentów w podeszłym wieku i często pojawia się częściej u kobiet.
 
Liothyronine jest dostępny w 5, 25 i 50 tabletek ug. W USA, recepty jest wymagane dla l-thyronine.